Nula šansi, nula golova

FK-Radanicki-2

Od utakmice drugog kola Jelen Super lige, između Radničkog 1923 I kruševačkog Napretka, očekivao se neizvestan duel, u kojem bi igrači Radničkog 1923 popravili utisak iz prošlog kola i došli do prvih bodova. Međutim, krajnji rezultat ovog meča, bez golova, realno oslikava atmosferu sa ove utakmice – nula šansi, nula golova. Igrači obe ekipe nisu došli ni do jedne ozbiljne prilike. Igra se svodila na ‘šetnju’ između šesnaesteraca, pa su timovi podelili bodove.

Početak meča protekao je u odmeravanju snaga, bez šansi. Tek u 21. minutu, za loptu se spretno izborioStevan Živković i prosledio je do Rnića, koji je šutirao, ali je lopta otišla preko gola. Šest minuta kasnije,Ndaje je pokušao da ugrozi gol Žarka Trifunovića, ali I ta lopta završava preko gola.  Do kraja prvog poluvremena beležimo pokušaj Vusljanina u 39. minutu, ali bez uspeha, a zatim na drugoj strani ITrujića, čija lopta odlazi daleko od gola.

Prvo poluvreme proteklo je bez ideje I konkretnih napada. Ekipa Napretka duže je držala loptu u svom posedu, ali ni na jednoj strani ne beleži se nijedan šut u okvir gola.

U 56. minutu ekipa Radničkog 1923 našla se u prilici, kada je posle centaršuta Vusljanina na loptu natrčao Stefan Stojanović, ali je bio izblokiran od strane Vukašina Tomića. Igrao se 77. minut kada se stvorila prilika za goste – Cvetković je uputio dobar centaršut, ali je golman Trifunović u pravom trenutku sigurno uhvatio tu loptu I sačuvao svoju mrežu. Dva minuta kasnije viđen je prvi šut u ovkir gola na celom meču – uputio ga je Mićić, ali bez opasnosti po gol Trifunovića.

Do kraja meča ostala je situacija viđena tokom cele utakmice, pa je isti i završen onako kako je i započeo, rezultatom 0-0.
U narednom kolu, koje je na programu predstojećeg vikenda, Kragujevčani će biti gosti ekipi Novog Pazara.

RADNIČKI 1923 – NAPREDAK  0 – 0